Ципрофлоксацин у терапії та профілактиці гнійної інфекції в пацієнтів з патологією гепатобіліарної системи
DOI:
https://doi.org/10.30978/SU2018270Ключові слова:
антибіотикотерапія, антибіотикопрофілактика, гострий калькульозний холецистит, гострий панкреатит, холедохолітіаз, непрохідність жовчних проток, ципрофлоксацинАнотація
Мета роботи — вивчити ефективність ципрофлоксацину в лікуванні та профілактиці гнійних ускладнень у пацієнтів з гострою хірургічною патологією гепатобіліарної системи.
Матеріали і методи. За період з 2012 до 2017 р. у відділенні лапароскопічної хірургії та холелітіазу ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова НАМН України» спостерігали 85 пацієнтів з патологією гепатопанкреатобіліарної системи, яким призначали ципрофлоксацин ін’єкційний і таблетований («Ципролет»).
Результати та обговорення. Застосування ципрофлоксацину в пацієнтів із захворюванням гепатопанкреатодуоденальної зони було ефективним для профілактики і лікування гнійно‑септичних ускладнень. Лише у 3 (3,8 %) пацієнтів, раніше прооперованих на біліарному тракті, спостерігали нагноєння післяопераційної рани. Випадків прогресування перитоніту не було. Перистальтика кишечника відновилася в середньому на (4,10 ± 0,08) доби післяопераційного періоду, температура тіла та рівень лейкоцитів нормалізувалися на (5,10 ± 0,09) доби.
Висновки. Використання ципрофлоксацину в пацієнтів з гострою хірургічною патологією гепатопанкреатобіліарної системи і непрохідністю жовчних проток непухлинного генезу, ускладненою гнійним холангітом та механічною жовтяницею, характеризується високою клінічною ефективністю.
Посилання
Гельфанд БР, Филимонов МИ, Бурневич СЗ. Абдоминальный сепсис. Рус мед журн. 1998;6(11):697-706.
Мішалов ВГ, Маркулан ЛЮ, Заводовський ЄС. Результати антибіотикопрофілактики та антибіотикотерапії ципрофлоксацином у хворих з гострим калькульозним холециститом і апендицитом . Хірургія України. 2011;4:93-98.
Ничитайло МЮ, Андрющенко ДВ, Магльований ВА. Хiрургiчне лiкування хворих на гострий панкреатит на пiдставi клiнiчної оцiнки сучасних характеристик панкреатичної iнфекцiї: Метод. рекомендацiї. К., 2015:18.
Khan S, Gupta DK, Khan DN. Comparative study of three antimicrobial drugs protocol (Ceftriaxone, Gentamicin/Amikacin and Metronidazole) versus two antimicrobial drugs protocol (Ceftriaxone and Metronidazole) in cases of intra-abdominal sepsis. Kathmandu Univ Med J. 2005;3(1):55-56.